Banner

TOEFL Kursu

TOEFL Kursu

Açıklama

TOEFL (Test of English as a Foreign Language), İngilizce eğitim veren üniversite ve dengi kurumlarda yurtdışında yüksek lisans, yurtdışında doktora yapmak isteyen bireylerin girerek belli bir skora sahip olması gereken bir testtir.

TOEFL standartlaştırılmış bir testtir ve tamamiyle bilgisayarla internet üzerinden (IBT) veya yazılı olarak kağıt üzerinde test yapılabilir. İnternet test ( IBT) toplam 120 puan olup, üniversiteye giriş için ortalama 75 puan  yüksek lisans için ise ortalama 83 puandır.

İngilizcede sırasıyla Okuma (Reading), Dinleme (Listening), Konuşma (Speaking) ve Yazma (Writing) olup her bölümü 30 puan üzerinden degerlendirerek 4 ana seviyedeki yetkinliliği ölçer.

Türk-İngiliz Kültür Derneği Antalya Yabancı dil kursu, akademik sınavlara yönelik dil eğitimini, uzman eğitmenleriyle sizin hedefinize ulaşmanız ve başarılı bir TOEFL skoru almanız için sınava hazırlar. Sunulan TOEFL hazırlık kursu 90 saatlik bir proğram olup 3 ayda tamalanır. Dersler, haftada 2 gün ve günde 3 saat olarak gerçekleştirilir.

TOEFL KURSUNDA ÜZERİNDE DURULAN KONULAR:

1-    Sınavla ilgili Teknik ve stratejiler

2-    Sınava yönelik Okuma, Dinleme, Yazma ve Konuşma uygulamaları

3-    Anadili İngilizce olan veya ona yakın öğretmenlerle konuşma uygulamaları

4-    Sınıf ortamında ve bilgisayarda deneme sınavları   

 

 

 


Ne öğreneceğim?

  • TOEFL Sınavı Konuları

Gereklilikler

  • Minimum B1 Seviye İngilizce
TL0
Satın al

Kurs özellikleri

  • Öğrenciler 0
  • Sertifika Evet
  • Seviye İleri Seviye
  • Kategori Akademik Sınavlara Hazırlık