Banner

Almanca Kursu

Almanca Kursu

Açıklama

Türk-İngiliz Kültür Derneği Antalya Yabancı Dil Kursu bünyesinde kursiyerlere sunulan Genel Almanca Kursları, Almancayı öğrenmek, Almanca'sını ilerletmek ve pratik yapmak isteyen her yaş ve meslek grubundan kişilere hitap etmektedir. Aynı zamanda Aile birleşim sınavına hazırlanmak isteyenlerde en kısa zamanda Temel seviyede Almanca öğrenip sınavı rahatlıkla geçeceklerdir. Kurs programı dahilinde verilen dersler Almanca Öğretmenliği eğitimi almış alanında 25 yıllık bir tecrübeye sahip uzmanlar  tarafından yürütülmektedir. 

      Aynı zamanda Almanya'da sağlık çalışanlarının azlığından  ötürü  Almanca bilen Türk vatandaşı Doktor ve sağlık çalışanlarına talep artmıştır.


            
Avrupa Dil Porfolyosunun belirlediği standartlarla uyumlu kurslarımız yıl boyunca devam eder. Yabancı dil eğitimi dahilinde kursiyerlere sunulan kurs programları içeriğinin sunum şeklini belirleyen bu metot, sadece teorik bilgilendirmeyle yetinmeyerek, konuşturmaya yöneliktir ve ders esnasında yapılan bütün aktiviteler, çalışmalar ve öğrenciler arasındaki karşılıklı diyaloglarla sürekli aktif bir öğrenciyi - katılımcı öğrenciyi- hedeflemektedir. 

TÜRK İNGİLİZ KÜLTÜR DERNEĞİ ANTALYA YABANCI DİL KURSU ÖĞRETİM SİSTEMİ VE METODU

            Genel olarak yaşanan konuşma zorluğunun giderilmesi için uyguladığımız eğitim sistemimizde,"Konuşma" zorluğunun giderilmesi için "İletişimsel Yaklaşım Yöntemi" kullanılmakta ve öğrenci merkezli bir eğitim programı uygulanmaktadır.

            Türk-İngiliz Kültür Derneği Antalya Yabancı Dil Kursu bünyesinde kursiyerlere sunulan yabancı dil eğitimi dahilindeki derslerin tamamı interaktif bir ortamda GÖRSEL-İŞİTSEL materyaller eşliğinde yürütülmektedir.

YABANCI DİL EĞİTİMİNDE KURS PROGRAMLARINDA DEVAM VE BAŞARI DURUMU

            Başarı için kursları düzenli takip etmek esastır. Kursiyerlerin bir üst kura geçebilmesi için takip edilen kur toplam ders saatinin %10'undan fazlası oranında devamsızlık yapamazlar.

            Kur bitirme başarı notu; dönem içinde verilen sınavların ortalaması, dönem sonu final notu ve yine dönem içinde derslere katılım ve ödev yapma notlarının ortalamasıyla belirlenir. Bir üst kura geçmek için alınması gereken en düşük not 70/100'dür.

 

 

NORMAL PROGRAMLAR

GÜNLER

SAATLER

TOPLAM SÜRE

PAZARTESİ ÇARŞAMBA  CUMA

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

SALI - PERŞEMBE

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

CUMARTESİ- PAZAR

 

AKŞAM:18.00-20.30


- - - - - - - - - - - - - - - - - - 

 

 

 

ÖĞLE

13:00-15:30

 

2 SEVİYE

HAFTADA 3 GÜN OLURSA 4  AY DİĞERLERİNDE 5 AY SÜRMEKTEDİR

 

 

 

 


Ne öğreneceğim?

  • Almanca okuma becerisi

  • Almanca yazma becerisi

  • Almanca konuşma becerisi

Gereklilikler

  • Başlangıç gereksinimi bulunmamaktadır
TL6000TL4400
Satın al

Kurs özellikleri

  • Öğrenciler 0
  • Sertifika Evet
  • Seviye Başlangıç
  • Kategori Yabancı Dil Kursları